Concorde

PMKlogo2 1

  

Stowarzyszenie "Concorde" zostało założone 19 września 1973 przez ówczesnego rektora PMK ks. Zbigniewa Bernackiego. Podtytuł tego Stowarzyszenia „Przyjaciele Polskiej Misji Katolickiej we Francji”, jasno określa jego ukierunkowanie. Jego zasadniczym celem jest pomaganie Polskiej Misji Katolickiej we Francji. „Concorde” - po polsku znaczy zgoda, francuskie zaś słowo „concorde” wywodzi się z łacińskiego „cum corde" co znaczy „z sercem". Czyli zjednoczeni sercem. To zjednoczenie w ramach pomocy Polskiej Misji Katolickiej gromadzi jego członków, którymi mogą być Polacy, jak i ich francuscy przyjaciele.

Stałymi członkami Stowarzyszenia są: prezes Stowarzyszenia, obecnie pan André Dziewolski, rektor PMK we Francji - ks. infułat Stanisław Jeż, sekretarz - Marie-Béatrice Omer Decugis, proboszczowie polskich parafii w Paryżu oraz inni przyjaciele PMK. Dotychczasowymi, szczególnymi osiągnięciami Stowarzyszenia Concorde jest powstanie trzech domów PMK: na Korsyce, w Lourdes i w La Ferté sous Jouarre oraz powstanie drugiej polskiej parafii w Paryżu - św. Genowefy. Ogromną zasługę w tych osiągnięciach ma obecny rektor PMK, ks. infułat Stanisław Jeż. 

 

 

Formy działania:

  • organizowanie spotkań kulturalnych francusko-polskich
  • stwarzanie ośrodków domów pośród wspólnot polskich we Francji
  • organizowanie zebrań, kursów, wycieczek
  • ożywianie ośrodków kulturalnych
  • pomoc socjalna, prawna, administracyjna

Stowarzyszenie „Concorde" ma na celu:

  • Wspieranie Polskiej Misji Katolickiej we Francji w pogłębianiu ducha wspólnoty opartego na chrześcijaństwie, wśród Francuzów polskiego pochodzenia i polskich emigrantów;
  • Rozwijanie wartości i bogactwa życia kulturalnego, socjalnego i ekonomicznego w odniesieniu do nowych warunków zarówno wśród Francuzów, jak i we wspólnocie europejskiej;
  • Pogłębianie i pomnażanie kontaktów francusko-polskich oraz więzi przyjaźni. Stowarzyszenie Concorde otwarte jest dla wszystkich, którym bliskie są jego cele.
Każdy, kto pragnie przystąpić do Stowarzyszenia może kierować swoje zgłoszenie na poniższy adres.

263 bis, rue Saint-Honoré

75001 Paris

Tél.  +33 (0)1 55 35 32 26

Fax: +33 (0)1 42 96 19 89

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Numer konta bankowego Stowarzyszenia: «ASSOCIOATION CONCORDE»

La Banque Postale FR77 2004 1010 1234 2721 0U03 394

Kontakt

Mission Catholique Polonaise de France
263 bis, rue Saint-Honoré
75001 PARIS

 pmk.france@gmail.com

tel. +33 (0)1 55 35 32 23

Najnowsze

23 styczeń 2018
23 styczeń 2018
22 styczeń 2018
©2018 PMK. All Rights Reserved. Designed By mISHA_GmbH

Search